İki Kişilik King Nasıl Oynanır?

İki kişilik King nasıl oynanır; King oyununu daha rahat bir biçimde oynayabilmek için kişilerin batak oyununa hakim olması işlem akışını daha kolay bir hale getirecektir. Oyun akışında sorun yaşanmaması için batak oyununun püf noktalarına hakim olmak sizin için verimliliği bir kademe daha artıracaktır. Diğer iskambil oyunlarına göre kuralları bir kademe daha karmaşık olduğu için detaylı bir incelemeyi gerektirmektedir.

King Oyun Kuralları Nelerdir?

İki kişilik King nasıl oynanır; oyun akışında her kartın ayrı bir cezası ve kozu bulunmaktadır. Temel manada oyuna dair bilinmesi gereken detaylar;

  • Oyun akışında kupa papazı almamanız gerekmektedir. Bu elin cezası vardır. Bu el kombinasyonu Rıfkı olarak da adlandırılmaktadır.

  • Destede yer alan kupa serisinin de hiçbirini sisteminize dahil etmemeniz gerekmektedir.

  • Son iki elin de oyun akışında alınmaması gerekmektedir. Kızların da bu aşamada alınmaması gerekir. Alınmaması gerekir şeklinde belirttiğimiz kartların her birinin cezası olduğunu unutmamalısınız.

  • Kız almaz oyun cezasının değeri her bir kız için 100 olarak belirlenmiştir. Erkek almaz oyun akışının değeri ise 60 olarak belirlenmiştir. 60 yine her bir erkek için geçerlidir.

  • Rıfkı elinde ise 320 ceza yersiniz. Bu oyunda kazanma şansınızın neredeyse kalmadığı manasına gelmektedir.

  • Son 2 el oyununun alınması ise 180-180 360 olarak belirlenmiştir. Bu da oldukça sıkıntılı bir cezadır.

  • Oyunda elde ettiğiniz kozların cezalardan daha fazla olması gerekmektedir. Örneğin 300lük bir ceza aldınız. Kozunuz da 320 değerinde. 300 den 320 çıkarılır ve -20 bulunur. Bu sizin kazanma olasılığınız olduğunu belirtmektedir. Ekside olmayan kişilerin kazanma olasılığı bulunmamaktadır.

Bu hususlar üzerinden oyun akışına dair gerekli olan incelemeleri anlık olarak tamamlayabilirsiniz. King oyun akışının kurallarına bakıldığı zaman diğer iskambil oyunlarına göre daha kapsamlı ve detaylı bir kural analizi olduğu görülmektedir. Oyunun kurallarına net olarak hakim oluncaya kadar kesinlikle gerekli olan katılım adımlarını deneme maksatlı ücret ödemeden yapmanız gerekmektedir. Bet sitelerinde bu hizmet Play For Fun olarak da tanımlanmaktadır. Oyun eline katılmak için kuralları öğreninceye kadar ödeme yapmanız bu sistem sayesinde engellenmektedir. Oyun içerisinde sadece tecrübe kazanma üzerine kurulu bir sistem olarak da bilinmektedir.

Oyunda Kart Dağıtımı Nasıl Yapılır?

İki kişilik King nasıl oynanır; online sistemlerde kart dağılımının nasıl yapılması gerektiğine dair endişe duymanız gerekmeyecektir. Online sistemlerde kart dağılımı da dahil olmak üzere her aşamada krupiye size yardımcı olacaktır. Klasik King oyununda sistem 4 kişi üzerinden hizmet vermektedir. 2 kişilik oyunlarda da kart sayısını artırarak süreç devam ettirilebilir. 52 kartlık bir destede kişilerin 13 er kağıt dağıtılarak oyuna başlaması gerekmektedir.

Oyuna başlamadan önce destenin kapsamlı bir biçimde karıştırılması gerekir. Online sistemlerde kart karıştırma gibi detaylarda da herhangi bir sıkıntı meydana gelmeyecektir. Kart dağılımının yapılmasının sonrasında King oyununda her oyuncunun ceza deme zorunluluğu vardır. Oyuna başlayacak olan kişi de kartların dağıtılmasının sonrasında belirlenecek bir husustur. Bu aşamada kartların dağıtılmasının sonrasında karo 2 kimde bulunuyor ise oyuna ilk olarak o başlayacaktır. Oyuna ilk başlayan kişinin avantajlı olacağının da bildirilmesi gerekir. Cezayı ilk o söyleyeceği için avantaj ondan yana olacaktır.

İki kişilik King nasıl oynanır; oyuna başladıktan sonra kartlarınızı sıraya koyarak süreci analiz etmelisiniz. Sadece kendi elinizdeki kartlar değil rakiplerinizin hangi kartları attıkları ile alakalı olarak da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu şekilde rakiplerinizin durumunu analiz etmek sizin için daha verimli olacaktır.

Bütçenizi Nasıl Korursunuz?

İki kişilik King nasıl oynanır; oyun akışında kuraklarla hakim olurken aynı zamanda bütçenizi koruma konusunda da çok hassas davranmanız gerekmektedir. Bütçenizi korumak için özellikle orta ya da düşük bir harcama aralığınız varsa bir ele yüksek yatırım yapmaktansa daha düşük yatırımlar üzerinden işlem akışını tamamlamak sizin için daha verimli olacaktır. Bu şekilde farklı ellerde oyuna katılım ve kazanım elde etme hakkını elde edebilirsiniz. Bütçenizi korurken farklı stratejiler de uygulayabilirsiniz. Bu stratejilerin sizin bütçe aralığınıza uygun olup olmadığını ayrıca incelemeniz gerekir.

Martingale Sistemi Nasıl Uygulanır?

Oyun akışında bütçenizi daha nitelikli bir hale getirmek için Martingale sisteminden istifade edebilirsiniz. Bu aşamada kişilerin sorun yaşamaması için gerekli olan tüm önlemler ve hesaplamalar Martingale tarafından yapılmıştır. Martingale stratejisinde ilk elinizde 100 lira yatırdınız diyelim, ve kaybettiniz. Bir sonraki elde 200 lira yatırmanız gerekmektedir. Bu elde de kaybetmeniz durumunda 400 lira yatırmanız talep edilmektedir. Bu şekilde artırarak bet tutarını üst seviyeye taşımalısınız. Kazandığınız ilk elde hem kaybı telafi etme hem de kara geçme imkanınız bu şekilde elde edilir.

Online King Oyunu

King oyun akışına online olarak da erişim sağlamanıza olanak verilmektedir. Bu oyun akışına sadece illegal olan siteler üzerinden erişim hakkınız vardır. Zira legal olan sitelerde iskambil oyunlarına erişim sağlamanıza olanak verilmemektedir. Online olarak erişim sağlanan sitelerde kartların dağıtılması ya da oyuna başlangıç ile alakalı prosedürlere takılmadan oyun akışının tadını çıkartabilirsiniz. Online istemlerde kullanıcıların sadece lisanslı olan sitelerden yana tercihini kullanması gerekmektedir. Lisanslı olmayan bet sitelerinde oyun akışının güvenliğine dair sorunlar meydana gelebilmektedir. Finansal işlemlerde nasıl bir ara yüz sunulduğuna dair de bilgi almalısınız. Kullanıcıların yorumları bu konuda sizin için yönlendirici olacaktır.

S.S.S

King oyununda kazanan nasıl belirlenir?

Kozları cezalarından daha fazla olan kişilerin kazanım elde etmesine karar verilmektedir.

Son iki el ceza puanı nedir?

Son iki el almaz ceza puanı 180-180 olarak belirlenmiştir. Kişileri büyük ölçüde zarara uğratan alternatiflerdendir.

Aç kağıtlık deste ile oynanır?

52 karttan oluşan bir deste ile oynanmaktadır.

Bir yanıt yazın